Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Aforti Finance rozpoczyna współpracę z platformą pożyczkową peer-to-peer Mintos

30 marca 2016

We wtorek, 29 marca, platforma pożyczkowa peer-to-peer Mintos rozpoczęła współpracę z niebankową firmą pożyczkową Aforti Finance, która udziela pożyczek małym i mikro przedsiębiorcom w Polsce. Obecnie platforma Mintos współpracuje z dziewięcioma niebankowymi pożyczkodawcami z Czech, Estoni, Gruzji, Łotwy, Litwy i Polski. 

 

“Dzięki wykorzystaniu modelu platformy pożyczkowej peer-to-peer, uczyniliśmy finansowanie łatwiej dostępnym zarówno osobom prywatnym jak i małym i mikro przedsiębiorcom. Przez ostatni rok, sfinansowaliśmy ponad 20 milionów Euro w pożyczkach poprzez naszą platformę – każdego miesiąca nasze możliwości rosną” – podkreśla CEO platformy pożyczkowej Mintos, Martins Sulte.

 

Średnia wartość pożyczki jaką Aforti Finance zaoferuje poprzez platformę Mintos wyniesie od 1 200 EUR do 12 000 EUR, z okresem spłaty od 3 do 12 miesięcy. Prognozowane średnie roczne odsetki wyniosą od 9 do 11,5%.

 

“Platforma pożyczkowa peer-to-peer Mintos jest jedną z najszybciej rozwijających się technologicznie firm w regionie. Poprzez współpracę z Mintos, pozyskamy nowy sposób finansowania naszych pożyczek, a to pozwoli nam pożyczać więcej mikro i małym przedsiębiorcom w Polsce” – mówi CEO Aforti Finance, Klaudiusz Sytek.

 

Aforti Finance oferuje swoje usługi w czterech regionach w Polsce: Centralnym, Pomorskim, Wielkopolskim i Śląskim. Spółka jest częścią Aforti Holding S.A., która notowana jest na Rynku Alternatywnym New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.  W 2015r przychody skonsolidowane Grupy Aforti Holding wyniosły 10,2 mln EUR, zysk netto 136 tys EUR. Suma aktywów Grupy wyniosła 4,5 mln EUR na koniec roku 2015.

 

Mintos jest platformą pożyczkową peer-to-peer z Rygi, która wystartowała w styczniu 2015r. Mintos łączy inwestorów z niebankowymi pożyczkodawcami dając szansę finansowania pożyczek niebankowych zarówno prywatnym jak i instytucjonalnym inwestorom. Na platformie Mintos inwestorzy mogą finansować pożyczki firmowe, samochodowe, faktury, pożyczki hipoteczne oraz pożyczki konsumenckie.

 

Ponad 5000 inwestorów z ponad 40 krajów z całego świata korzysta z platformy Mintos. Przez ostatni rok, ponad 20 mln EURO w pożyczkach zostało sfinansowane poprzez platformę Mintos.

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!