Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Aforti Holding: sierpień rekordowym miesiącem roku pod względem wartości złożonych wniosków pożyczkowych i obrotów na platformie wymiany walut

7 października 2016

Grupa Aforti Holding, oferująca usługi finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, pochwaliła się wynikami operacyjnymi i sprzedażowymi za sierpień 2016. W minionym miesiącu zanotowano rekordowe wyniki: wartość złożonych wniosków o pożyczkę wyniosła 2,6 mln zł i wzrosła o 93%, obroty na platformie wymiany walut były wyższe o 128% i wyniosły 3,3 mln euro.

Opublikowane dane dotyczyły spółek zależnych – Aforti Finance S.A. oraz Aforti Exchange Sp. z o.o.

Prężnie rozwijająca się firma mikropożyczkowa dla małych i średnich przedsiębiorstw, Aforti Finance S.A., w sierpniu 2016 r. udzieliła pożyczki o łącznej wartości 323 tys. zł (w sierpniu zeszłego roku wartość udzielonych pożyczek wyniosła 0 zł). Wartość złożonych wniosków to 2 615 tys. zł, co oznacza wzrost  ok. 93% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku oraz rekordowy wynik w tym roku. W porównaniu do sierpnia 2015 r. liczba złożonych wniosków o udzielenie pożyczki wzrosła o 18%.

„W sierpniu zanotowaliśmy rekordową w tym roku wartość złożonych wniosków o pożyczkę – co powinno oznaczać dalsze dynamiczne wzrosty. Widzimy rosnące zainteresowanie klientów. Oczywiście 93% wzrost wartości złożonych wniosków jest dobrą prognozą na przyszłe miesiące, jednak jest to dopiero początek naszego rozwoju. Mamy ambitne plany sprzedażowe i aby je wykonać koncentrujemy się na dalszej pracy.” – powiedział Klaudiusz Sytek, Prezes Zarządu Aforti Holding S.A.

Dodatkowo Spółka zaraportowała dane dotyczące spółki zależnej Aforti Exchange Sp. z o.o., która świadczy usługi wymiany walut za pośrednictwem platformy internetowej. W sierpniu 2016 r. wartość obrotu wyniosła 3 269 tys. euro i była wyższa o 128% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

„Wyniki napawają optymizmem, ale nie są dla nas zaskoczeniem. Aforti Exchange rozwija się zgodnie z przyjętą strategią, która zakłada skokowy wzrost wartości obrotu na platformie, a także zaistnienie na innych europejskich rynkach.” – dodał Klaudiusz Sytek.

Sierpień 2016 był pierwszym okresem publikacji danych miesięcznych spółek operacyjnych wchodzących w skład grupy kapitałowej Aforti Holding. Emitent będzie regularnie przekazywał informacje dotyczące wyników operacyjno-sprzedażowych spółek zależnych.

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!