Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Aforti Holding zakończyła ostatni miesiąc III kwartału solidnymi wynikami operacyjno-sprzedażowymi

7 października 2016

Aforti Holding, oferująca usługi finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, opublikowała wyniki operacyjne i sprzedażowe za wrzesień 2016. Grupa zanotowała bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o wartość udzielonych pożyczek. W samym wrześniu było to 230 tys. zł, co oznacza wynik lepszy aż o ok. 110% w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W tym czasie obroty na platformie wymiany walut wyniosły 2,68 mln euro i były wyższe o 110%.

Zaprezentowane dane dotyczą spółek Aforti Finance S.A. oraz Aforti Exchange Sp. z o.o., które wchodzą w skład Grupy Kapitałowej Aforti Holding.

Aforti Finance S.A., zajmująca się mikropożyczkami dla małych i średnich przedsiębiorstw we wrześniu 2016 r. udzieliła pożyczki o łącznej wartości 230 tys. zł – był to wynik lepszy aż o ok 110% od analogicznego okresu w ubiegłym roku. Od początku roku firma udzieliła pożyczek na łączną kwotę 2 262 tys. zł, co stanowi wzrost o ok 96%. We wrześniu 2016 r. wartość złożonych wniosków była porównywalna z tym samym okresem zeszłego roku i wyniosła 2 680 tys. zł. Natomiast liczba złożonych wniosków wzrosła r/r o 5%.

„Kolejny dobry miesiąc za nami. Zarówno wartość udzielonych pożyczek jak i liczba złożonych wniosków wzrosły w tym okresie. Również wartość złożonych wniosków jest na zadowalającym poziomie. Zgodnie z nową strategią do końca roku chcemy być w ściśle określonym miejscu, dlatego koncentrujemy się na intensywnym rozwoju naszej działalności pożyczkowej. Mamy jeszcze bardzo duży potencjał do wykorzystania w tym obszarze” – powiedział Klaudiusz Sytek, Prezes Zarządu Aforti Holding S.A.

Spółka Aforti Exchange, która świadczy usługi wymiany walut za pośrednictwem platformy internetowej we wrześniu 2016 r. zanotowała wartość obrotu na poziomie 2 810 tys. euro – była ona wyższa o 110% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

„Od początku roku wartość obrotu wyniosła prawie 19 mln euro. Jest to wynik lepszy o 42% w porównaniu do tego samego okresu w 2015 r. Wyniki Aforti Exchange pokazują, że zainteresowanie klientów naszą platformą rośnie.” – podkreślił Klaudiusz Sytek.

Grupa Aforti Holding zanotowała w pierwszej połowie 2016 r. 23,83 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. W porównaniu do analogicznego okresu w roku 2015 był to wynik lepszy o  20%, kiedy to skonsolidowane przychody wyniosły 19,89 mln zł. Skonsolidowany zysk netto Grupy na koniec czerwca 2016 r. wyniósł 332 tys. zł.

 O Grupie Kapitałowej Aforti:

Aforti Holding to Grupa finansowa dedykowana małym i średnim przedsiębiorstwom oraz mikro firmom. Zapewnia najwyższej jakości standardy kompleksowej obsługi Klienta w zakresie finansów osobistych i zarządzania finansami przedsiębiorstw. Oferowane przez Grupę usługi skierowane są zarówno do klientów indywidualnych jak i doświadczonych inwestorów, a także firm średniej wielkości szukających optymalnych form finansowania własnej działalności i planów rozwojowych.

Spółka Aforti Holding S.A. pełni funkcję spółki holdingowej dla dwóch kluczowych podmiotów, które oferują komplementarne usługi finansowe dla klientów o szerokim spektrum portfelowym oraz dla spółki Aforti Ac Sp. z o.o. prowadząca działalność księgowo-rachunkową i rozliczeniową dla innych podmiotów w grupie. Świadczy również usługi marketingowe, prawne oraz IT dla tych Spółek. Od 2011 roku Spółka jest notowana w alternatywnym systemie obrotu na rynku New Connect

Aforti Exchange Sp. z o.o. jest firmą świadczącą usługi wymiany walut za pośrednictwem platformy internetowej. Operator świadczy usługi polegające na wymianie dziewięciu walut. Aforti Exchange wykorzystuje rozwijający się trend – przedsiębiorcy zajmujący się eksportem-importem towarów i usług, poszukują oszczędności związanych z transakcjami walutowymi. Kantory Internetowe, platformy wymiany walut, to dzisiaj alternatywa dla platform bankowych – wpływająca na racjonalizację kosztów transakcji walutowych.

Aforti Finance S.A. jest prężnie rozwijającą się firmą oferującą mikropożyczki dla przedsiębiorców. Aforti Finance tworzą profesjonaliści z dużym doświadczeniem w pracy z klientami indywidualnymi i przedsiębiorstwami. Posiadają oni wysokie kompetencje w dziedzinie sprzedaży produktów finansowych.

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!