Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Grupa Aforti Holding pokazuje rekordowe wyniki za maj i zapowiada rozszerzenie oferty produktów Aforti Finance

2 czerwca 2017

Grupa Aforti Holding, która świadczy usługi finansowe dla sektora MŚP, zaprezentowała wyniki operacyjno-sprzedażowe za maj 2017. Aforti Finance pochwaliła się rekordowym wynikiem pod względem wartości udzielonych pożyczek - prawie 3,5 mln zł. Z kolei wartość złożonych wniosków pożyczkowych wyniosła ponad 15 mln zł. W maju klienci Grupy dokonali obrotu na platformie wymiany walut Aforti Exchange na łączną wartość 6,9 mln euro. Z kolei Aforti Collections odnotowała prawie 1,5 mln zł zleceń windykacyjnych.

Aforti Finance, która oferuje mikropożyczki dla sektora MŚP w maju udzieliła prawie 3,5 mln zł pożyczek. W tym samym okresie w minionym roku Spółka rozwijała swoją działalność i wartość ta wyniosła 60 tys. zł. Wypracowany wynik jest rekordowy dla Spółki od początku jej działalności. Jest to zasługą przede wszystkim rozpoczęcia budowy własnej sieci oddziałów na terenie całej Polski. W maju otwarto siedziby w Gdańsku i Olsztynie. Obecnie funkcjonuje już 6 oddziałów Aforti Finance. Zgodnie z raportem miesięcznym spółka przyjęła 188 wniosków pożyczkowych na łączną kwotę 15,22 mln zł. Stanowi to odpowiednio sześcio- i dziewięciokrotny wzrost w porównaniu do maja 2016 r.

„Maj był kolejnym dobrym okresem w rozwoju Aforti Finance. Swoje działania stale skupiamy na budowie sieci sprzedaży. Chcemy być obecni we wszystkich miastach wojewódzkich. Docelowo otworzymy 20 oddziałów do końca 2018 r. W odpowiedzi na oczekiwania naszych klientów rozważamy również wejście w nowe obszary np. finansowania pojazdów.”– powiedział Klaudiusz Sytek, Prezes Aforti Holding S.A.

Spółka Aforti Exchange, która oferuje swoim klientom usługi wymiany walut poprzez swoją platformę internetową w maju wypracowała 6,9 mln euro łącznego obrotu. Jest to wynik ponad czterokrotnie lepszy w porównaniu do analogicznego okresu w 2016 r. W okresie styczeń - maj łączna wartość transakcji wyniosła już ponad 27,41 mln euro.

W maju nastąpiła również zmiana w zarządzie spółki. Za sterami Aforti Exchange stanęła Aleksandra Wodzisławska, która posiada 15 letnie doświadczenie w branży bankowej i usług finansowych.

„Naszym celem strategicznym jest osiągnięcie 1 miliarda obrotów na platformie do końca 2018 r. Biorąc pod uwagę obecną dynamikę wzrostów obrotów na platformie i doświadczenie nowo powołanej Prezes Zarządu to jest to wynik do osiągnięcia.” – mówi Klaudiusz Sytek

Aforti Collections świadcząca usługi windykacyjne odnotowała 1,47 mln zł nominalnej wartości zleceń przy 355 podpisanych umowach. Od początku roku wartość zleceń wyniosła już 12,8 mln zł.

„Aforti Collections w maju pozyskała zlecenia o łącznej wartości prawie półtora miliona złotych. Jest to to wynik bardzo dobry. Po delikatnym przestoju w nabywaniu zleceń w poprzednim miesiącu, który był związany z nasyceniem naszego portfela i pełnym wykorzystaniem naszych mocy, pozyskane zlecenia uzupełniają nasz obecny portfel.” – podkreślił Klaudiusz Sytek.

Grupa finansowa Aforti Holding w pierwszym kwartale 2017 r. zaraportowała ponad 33 mln zł skonsolidowanych przychodów. Jest to wynik trzy krotnie wyższy w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Jednocześnie wynik ten stanowi ponad połowę przychodów ze sprzedaży wypracowanych w całym 2016 r. Skonsolidowany zysk netto Grupy wyniósł 374 tys. zł. Wpływ na zaprezentowane wyniki miało przede wszystkim skokowy wzrost udzielonych pożyczek przez Aforti Finance oraz stale rosnące obroty na platformie wymiany walut Aforti Exchange.

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!