Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Grupa finansowa Aforti odnotowuje świetne wyniki sprzedażowe w listopadzie.

8 grudnia 2016

Grupa finansowa Aforti Holding oferująca usługi finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, zaprezentowała wyniki operacyjne i sprzedażowe za listopad 2016. Aforti Finance udzieliła w tym okresie pożyczek na wartość 245 tys. zł. Z kolei Aforti Exchange odnotowało ponad 3 mln euro obrotów na platformie wymiany walut. Najmłodsza spółka w Grupie – Aforti Collections zajmująca się windykacją zaraportowała ponad 7 mln zł wartości nominalnej zleceń windykacyjnych w listopadzie 2016 r.

Po raz kolejny Grupa Aforti Holding opublikowała dane operacyjno-sprzedażowe spółek Aforti Finance S.A. Aforti Exchange Sp. z o.o. oraz Aforti Collections S.A. za listopad 2016.

Aforti Finance, która oferuje mikropożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw w listopadzie 2016 r. udzieliła pożyczek na łączną wartość 245 tys. zł. W ujęciu narastającym firma udzieliła pożyczek na łączną kwotę 2 720 tys. zł, co stanowi wzrost aż o 124%. W listopadzie 2016 r. wartość złożonych wniosków była rekordowa i wyniosła 1 754 tys. zł co stanowi wzrost o 277% względem tego samego okresu w roku poprzednim.

Aforti Exchange świadcząca usługi wymiany walut za pośrednictwem platformy internetowej w listopadzie 2016 r. odnotowała wartość obrotu powyżej 3 mln euro. Stanowi to wzrost o 43% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

„Przedostatni okres tego roku zakończyliśmy świetnymi wynikami zarówno w Aforti Finance jak i Aforti Exchange. Aforti Finance rozwija się coraz dynamiczniej. W przyszłych okresach tendencja wzrostowa powinna się utrzymać. Obroty na platformie wymiany waluty w Aforti Exchange od początku roku osiągnęły poziom prawie 25 mln euro. Cieszy nas również ponad trzydziestoprocentowa dynamika wzrostu” – podkreślił Klaudiusz Sytek.

Natomiast nowo powstała spółka Aforti Collections działająca w branży windykacyjnej, zanotowała w listopadzie 7 335 tys. zł wartości nominalnej ze zleceń windykacyjnych jest to aż siedmiokrotny wzrost w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

„Aforti Collections to strzał w dziesiątkę. Spółka umacnia naszą grupę i pozwala zaoferować klientom bardziej kompleksowe usługi. Dynamika wartości zleceń oraz liczby zleceń wskazuje, iż zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże.” – dodał Klaudiusz Sytek.

Grupa Aforti Holding zanotowała w pierwszej połowie 2016 r. 23,83 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. W porównaniu do analogicznego okresu w roku 2015 był to wynik lepszy o 20%, kiedy to skonsolidowane przychody wyniosły 19,89 mln zł. Skonsolidowany zysk netto Grupy na koniec czerwca 2016 r. wyniósł 332 tys. zł.

O Grupie Kapitałowej Aforti:

Aforti Holding to Grupa finansowa dedykowana małym i średnim przedsiębiorstwom oraz mikro firmom. Zapewnia najwyższej jakości standardy kompleksowej obsługi Klienta w zakresie finansów osobistych i zarządzania finansami przedsiębiorstw. Oferowane przez Grupę usługi skierowane są zarówno do klientów indywidualnych jak i doświadczonych inwestorów, a także firm średniej wielkości szukających optymalnych form finansowania własnej działalności i planów rozwojowych.

Spółka Aforti Holding S.A. pełni funkcję spółki holdingowej dla dwóch kluczowych podmiotów, które oferują komplementarne usługi finansowe dla klientów o szerokim spektrum portfelowym oraz dla spółki Aforti Ac Sp. z o.o. prowadząca działalność księgowo-rachunkową i rozliczeniową dla innych podmiotów w grupie. Świadczy również usługi marketingowe, prawne oraz IT dla tych Spółek. Od 2011 roku Spółka jest notowana w alternatywnym systemie obrotu na rynku New Connect.

Aforti Exchange Sp. z o.o. jest firmą świadczącą usługi wymiany walut za pośrednictwem platformy internetowej. Operator świadczy usługi polegające na wymianie dziewięciu walut. Aforti Exchange wykorzystuje rozwijający się trend – przedsiębiorcy zajmujący się eksportem-importem towarów i usług, poszukują oszczędności związanych z transakcjami walutowymi. Kantory Internetowe, platformy wymiany walut, to dzisiaj alternatywa dla platform bankowych – wpływająca na racjonalizację kosztów transakcji walutowych.
Aforti Finance S.A. jest prężnie rozwijającą się firmą oferującą mikropożyczki dla przedsiębiorców. Aforti Finance tworzą profesjonaliści z dużym doświadczeniem w pracy z klientami indywidualnymi i przedsiębiorstwami. Posiadają oni wysokie kompetencje w dziedzinie sprzedaży produktów finansowych.

Aforti Collections S.A. specjalizuje się w zarządzaniu należnościami z wykorzystaniem szerokiego wachlarza narzędzi windykacyjnych. Koncentruje się na obszarze zarządzania należnościami oraz windykacji, a także nabywania i serwisowania portfeli wierzytelności. Oferta Aforti Collections obejmuje usługi monitorowania płatności, windykacji polubownej oraz sądowej, spółka prowadzi również zakup portfeli należności. Oferta skierowana jest do firm sektora MŚP, podmiotów świadczących usługi B2B, banków i instytucji pożyczkowych, towarzystw ubezpieczeniowych, a także operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług internetowych.

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!