Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Mocny początek na Wall Street

24 czerwca 2014
Dziś przez niemal cały dzień na giełdach w Europie obserwowaliśmy lekko czerwony kolor. Po słabszym od oczekiwań odczycie indeksu instytutu Ifo i lekko rozczarowujących wskaźnikach dynamiki cen nieruchomości w USA inwestorzy mogli czuć obawę o tempo ożywienia po obu stronach Atlantyku. Jednakże po godz. 16, po publikacji danych o sprzedaży nowych domów w USA i po publikacji indeksu Conference Board, część owych obaw ustała. Giełdy w Europie bardzo szybko powróciły nad kreskę, a na Wall Street zagościła solidna zieleń.
Obecnie DAX i CAC40 zyskują ok. 0,25%. S&P500 i DJIA rosną o ok. 0,2%, a Nasdaq aż o 0,7%. W indeksie Nasdaq wyróżniają się silnymi wzrostami takie spółki jak Intel i Apple. Obaj giganci rosną o ponad 0,7%. O ponad 2,5% rosną też akcje społecznościowego giganta – Facebooka.
Na giełdzie w Polsce nastroje nie są już tak dobre jak na Zachodzie. WIG20 ostatecznie spadł o 0,65% W gronie blue chipów najmocniej traciły akcje Orange Polska (ponad -5%) i Eurocashu. Najlepiej zachowywał się dziś akcje PKN. Na polskim rynku nie odbiły się dziś dobre nastroje na innych rynkach EM, gdzie obserwujemy wzrosty pod wpływem zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy.

Dział Analiz XTB

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!