Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Rekordowe wyniki operacyjno-sprzedażowe w historii Grupy Aforti Holding

5 stycznia 2017

Aforti Holding S.A. stojąca na czele Grupy kapitałowej, która oferuje usługi finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, opublikowała rekordowe wyniki operacyjne i sprzedażowe za grudzień 2016 r. W ostatnim miesiącu minionego roku Aforti Finance zanotowała 29 proc. wzrost udzielonych pożyczek w porównaniu do grudnia 2015 r. Osiągnięcie świetnego wyniku Spółka zawdzięcza przede wszystkim uruchomieniu pierwszego własnego oddziału w Warszawie. Z kolei Aforti Exchange uzyskała w tym samym okresie ponad dwukrotny wzrost obrotów na platformie wymiany walut w porównaniu do tego samego okresu w 2015 r. Aforti Collections w trzecim miesiącu swojej działalności opartej na windykacji odnotowała w grudniu 2016 r. 71 proc. wzrost wartości nominalnej zleceń windykacyjnych w porównaniu do listopada 2016 r.

Grupa Aforti Holding opublikowała rekordowe dane operacyjno-sprzedażowe spółek Aforti Finance S.A. Aforti Exchange Sp. z o.o. oraz Aforti Collections S.A. za grudzień 2016 r.

Ostatni miesiąc 2016 r. dla Aforti Finance, oferującej mikropożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw, był najlepszym okresem pod względem udzielonych pożyczek jak i wartości złożonych wniosków w historii działalności Spółki. W grudniu 2016 r. udzieliła ona pożyczek o łącznej wartości  ponad 1 mln zł. W ujęciu narastającym udzielono pożyczek na kwotę 3 744 tys. zł, jest to wzrost aż o 87 proc. w porównaniu do 2015 r. Wartość złożonych wniosków w grudniu 2016 r. wyniosła 3 131,37 tys. zł, co stanowi wzrost o 164 proc. względem tego samego okresu w 2015 r. Historycznie rekordowy wynik został w dużej mierze osiągnięty dzięki uruchomieniu swojego pierwszego oddziału w Warszawie.

„Cieszy mnie to, iż Afori Finance odnotowało najlepszy miesiąc w swojej historii. Dzięki coraz lepszym wynikom wiem, że zmierzamy w dobrym kierunku, a nasza strategia jest skuteczna. W 2017 r. dzięki naszym własnym placówkom będziemy starali się co najmniej podwoić nasze roczne wyniki sprzedażowe.” – mówi Klaudiusz Sytek, Prezes Zarządu Aforti Holding S.A.

Również Aforti Exchange może się pochwalić najlepszym miesiącem w historii swojej działalności. Spółka świadcząca usługi wymiany walut za pośrednictwem platformy internetowej w grudniu 2016 r. odnotowała rekordową wartość obrotu wynoszącą 3,9 mln euro. Jest to wzrost aż o 126 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r.

 

„Popularność naszej platformy wymiany walut stale rośnie co oczywiście przekłada się na wartość obrotów. Podobnie jak w przypadku naszej Spółki zajmującej się pożyczkami, również Aforti Exchange odnotowało historyczny miesiąc. W całym 2016 r. wartość wymiany osiągnęła prawie 29 mln euro. Jest to wynik dobry, ale nasze ambicje są wyższe. Przyszły rok musi być również rekordowy.” – zapewnia Klaudiusz Sytek.

 

Od początku rozpoczęcia działalności świetne wyniki odnotowuje Aforti Collections. Firma działająca w branży windykacyjnej, zanotowała w trzecim miesiącu swojej działalności aż 71 proc. wzrost wartości zleceń windykacyjnych w porównaniu do listopada 2016 r. Daje to wynik na poziomie 12 521 tys. zł. W ujęci narastającym (październik-grudzień 2016 r.) Spółka może się pochwalić wartością zleceń na poziomie prawie 21 mln zł. Z kolei liczba zleceń wzrosła w grudniu do 4 712 szt i jest to wynik lepszy o 26 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego okresu.

 

„Kolejny bardzo dobry miesiąc dla Aforti Collections. Dynamika wartości zleceń wzrosła w grudniu o 70,71 proc. w porównaniu do listopada. Jest to świetny prognostyk na przyszłe okresy. Natomiast jeśli osiągane wyniki naszych wszystkich spółek operacyjnych będą nadal rosnąć w takim tempie to rok 2017 może okazać się przełomowy pod względem skali działalności jak i pozycji Grupy na rynku. ” – dodał Klaudiusz Sytek.

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!