Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Rekordy na rynku walutowym

7 marca 2022

Rynki finansowe nie pozostają obojętne na aktualną sytuację w Europie. To dopiero 11. dzień agresji rosyjskiej na Ukrainę, podczas gdy gospodarka międzynarodowa już odczuwa jej skutki.

Konsumenci, podróżujący i przedsiębiorcy z dnia na dzień obserwują rosnące w szybkim tempie kursy walut.

Dziś szczególnie wyróżniamy coraz silniejszą pozycję euro, dolara amerykańskiego i franka.

Poniżej prezentujemy najświeższe kursy:

  •  Chcąc wymienić dziś 1 EUR, wydalibyśmy na niego przez moment aż 5,00 PLN. To historyczny wynik jednego z głównych kursów EUR/PLN. Z godziny na godzinę padają kolejne najwyższe w historii wyniki notowań euro.
  • Kurs walutowy nie sprzyja także planującym wyjazd poza granice Europy. W godzinach porannych 7 marca odnotowano najdroższą od 21 lat wycenę dolara amerykańskiego. Wówczas kurs przekroczył 4,59 PLN.
  • Skutki rosnących rat pożyczek odczuwane są coraz boleśniej przez kredytobiorców zaciągających kredyt we frankach. Kurs CHF/PLN jeszcze tego samego dnia osiągnął rekordowy wynik 4,95 PLN, zbliżając się do kursu EUR/PLN.
  • Przeciwna sytuacja dotyka rosyjskiego rubla. W wyniku wkroczenia rosyjskich wojsk na teren Ukrainy, na Rosję oraz jej obywateli nałożono liczne sankcje, a następnie zerwano wiele współprac międzynarodowych w zakresie gospodarki. Wszystkie te działania znacząco osłabiły rubla, który 7 marca kosztuje 0,032 PLN. Już dziś rubel stał się praktycznie niewymienialny.  

Sytuacja na rynku walutowym FOREX zmienia się z godziny na godzinę. Zachęcamy do śledzenia najnowszych wyników par walutowych na stronie AFORTI Exchange.


wDwgFSHt7WJUwAAAABJRU5ErkJggg==

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!