Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Silne wzrosty w Chinach, wyniki Microsoft oraz Apple w USA

22 lipca 2014

Dzisiejsza sesja w Azji zakończyła się na sporych plusach. Indeks szanghajskiej giełdy wzrósł o ponad 1%, Nikkei zakończył notowania +0,84% natomiast największe wzrosty mamy w Hong Kongu, gdzie tutejszy indeks rośnie o +2,5%. Tak duży optymizm wynika z rynkowych spekulacji o możliwym pakiecie symulacyjnym dla Chińskiej gospodarki celem utrzymania jej wzrostu gospodarczego. Rynki azjatyckie zareagowały na te informacje bardzo pozytywnie i w związku z tym mieliśmy najsilniejsze wzrosty na giełdach w Chinach od dłuższego czasu. W Europie także zapowiada się bardzo dobra sesja. O godzinie 10:00 najlepiej sobie radzi DAX, który rośnie o 0,78%, ale pozostałe indeksy także rosną w podobnej wielkości. W Warszawie również zielono, ale nie w takim stopniu jak na reszcie rynku. Indeks dwudziestu największych spółek rośnie o 0,22%.

Za oceanem wyniki finansowe przed sesją podadzą McDonald’s, Coca-Cola oraz Verizon. Natomiast po zakończeniu handlu wynikami pochwalą się Apple oraz Microsoft. Są to bardzo ważne dane dla całego rynku i mogą wpłynąć zarówno na dalszy rozwój sytuacji na amerykańskich giełdach jak i dla całej gospodarki wobec słów szefowej FED odnośnie wywindowanych wycen spółek technologicznych. Inne spółki technologiczne do tej pory podawały różne wyniki, Intel pozytywnie zaskoczył natomiast Google rozczarował. Wyniki gorsze od oczekiwań mogą dosyć mocno wstrząsnąć rynkiem w związku z czym mogłoby dojść do większej korekty, tym bardziej potęgują to słowa Jenet Yellen z ostatniego wystąpienia przed Senatem, w których mówiła o zbyt dużych wycenach spółek sektora technologicznego.

Na GPW wśród 30 największych spółek najmocniej zyskują Synthos, Lotos oraz JSW. Po przeciwnej stronie rynku znajdują się zaś ENEA, Cyfrowy Polsat oraz PKOBP.

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!