Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Spokojny początek tygodnia

7 lipca 2014

W piątek nie mieliśmy znaczących ruchów na rynku walutowym, a wynikało to ze Święta Niepodległości, które było obchodzone w Stanach Zjednoczonych. Większość notowań pozostawała stabilna i z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że w czasie dzisiejszej sesji będzie podobnie. Kalendarz ekonomiczny nie przyniesie dzisiaj zbyt wielu danych, które mogłyby ruszyć rynkiem w znaczący sposób. O godzinie 8:00 mieliśmy informację o produkcji przemysłowej w Niemczech m/m która spadła -1,8%. EURUSD zareagował raczej neutralnie na tę informację i nadal pozostaje poniżej poziomu 1,3600. O 10:30 poznamy odczyt indeksu Sentix, który obrazuje oczekiwania inwestorów finansowych w strefie Euro. Po południu poznamy pozwolenia na budowę domów w Kanadzie oraz indeks Ivey PMI skorygowany o dane sezonowe. Oba te czynniki mogą wpłynąć na notowania USDCAD, który silnie się umocnił w ostatnim czasie w stosunku do dolara i znajduje się blisko poziomów wsparcia.
Polski złoty również pozostaje stabilny w stosunku do głównych par walutowych. Marek Belka udzielił dzisiaj rano wywiadu w którym stwierdził, że nie ma powodu, aby Rada Polityki Pieniężnej myślała o obniżce stóp procentowych. Prezes NBP uważa również, że deflacja, która może pojawić się w najbliższym czasie będzie przejściowa i nieszkodliwa. Z wypowiedzi Adama Glapińskiego również wynika, że w najbliższym czasie rynki nie mają co liczyć na obniżkę stóp. Powiedział on, że tylko drastyczne spowolnienie gospodarcze będzie stanowiło sygnał do działania ze strony RPP. Po tych komentarzach złoty osłabił się zarówno w stosunku do euro jak i dolara. O godzinie 9:45 kurs EURPLN wynosił 4,1480, USDPLN 3,0533, a notowania CHFPLN kształtowały się na poziomie 3,4107.

 

Dział Analiz XTB

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!