Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Szansa na dalsze wzrosty.

6 października 2014

Piątkowa sesja przyniosła duże wzrosty i obecnie widzimy ich kontynuację. Szczególnie mocno rośnie DAX, którym w piątek nie handlowano z powodu Święta Zjednoczenia Niemiec.

Indeksy na światowych rynkach zyskują po bardzo dobrej sesji w USA, gdzie indeks S&P500 wybronił długoterminową linię trendu wzrostowego i kontynuuje silny ruch na wyższe poziomy. Dobre nastroje za oceanem spowodowane są w dużej mierze przez bardzo dobry odczyt zmian zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, który zostały opublikowany na poziomie 248 tys. wobec oczekiwanego przez rynek wzrostu o 215 tys. miejsc pracy. Indeks S&P500 zakończył notowania ponad 1,2 %, co daje spore szanse na kontynuację wzrostów w czasie dzisiejszej sesji.  W Warszawie inwestorzy także w bardzo dobrych nastrojach rozpoczęli poniedziałkową sesję. Jedynym zagrożeniem dla kontynuacji wzrostów jest poziom obrotów, który jak na razie nie daje podstaw do trwałego odbicia na GPW. Obecnie możemy zauważyć, że inwestorzy niechętnie patrzą na rynki emerging markets, a to w dalszym ciągu nie powinno sprzyjać sytuacji na warszawskim parkiecie. Wśród komponentów indeksu WIG20 najlepiej radzą sobie LPP, KGHM oraz MBank. Z kolei po przeciwnej stronie rynku znajdują się Orange, Kernel, a także AssecoPol.

Dział Analiz XTB

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!