Platforma dostępna w krajach Poland Romania
Aforti Exchange

Dobre nastroje na światowych giełdach.

24 listopada 2014

Sesja w Azji przebiegała dzisiaj w bardzo dobrych nastrojach co było pochodzą piątkowej obniżki stóp procentowych przez PBOC. Indeksy w Europie otworzyły się dosyć płasko jednak w miarę zbliżania się do publikacji indeksu Ifo obserwowaliśmy coraz większą aktywność ze strony popytu.

Główne indeksy w Azji zakończyły notowania na sporych plusach co wynikało z ostatnich działań Ludowego Banku Chin, który w piątek obniżył stopy procentowe pierwszy raz od lipca 2012 roku. Komunikat ze strony PBOC pojawił się na rynku po zakończeniu piątkowej sesji w Chinach, w związku z czym inwestorzy dopiero dzisiaj mogli zareagować na te informacje. Indeks chińskich spółek notowanych na giełdzie w Hong Kongu zyskał +3,79%, z kolei Shanghai SE Composite znalazł się +1,85% powyżej piątkowego zamknięcia. W Japonii mamy dzisiaj dzień wolny od pracy w związku z czym tamtejsza giełda nie pracuje. Sesja na europejskich parkietach rozpoczęła się dosyć płasko gdyż inwestorzy wyczekiwali na publikację indeksu Ifo, która miała odbyć się o godzinie 10:00. Bardzo dobry odczyt doprowadził do wzmożonej aktywności ze strony popytu i indeksy zaczęły ponownie dynamicznie rosnąć. O godzinie 10:00 DAX notowany był +0,73% powyżej piątkowego zamknięcia, z kolei CAC40 zyskiwał +0,6%.

Na warszawskim parkiecie inwestorzy także pozostawali w bardzo dobrych nastrojach. Indeks dwudziestu największych spółek rośnie +0,81%. Wśród jego komponentów najlepiej radzą sobie JSW, Pekao oraz Alior. Z kolei po przeciwnej stronie rynku znajdują się Lotos, PKN Orlen oraz LPP.

Łukasz Banach
XTB

×Przepraszamy. Państwa przeglądarka CommonCrawl 2.0 nie spełnia minimalnych wymagań naszej platformy. Prosimy zaktualizować przeglądarkę!